An Tir Order of Precedence
Find Person by first letter of name
'
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Æ
Þ
Awards given on: Sep 4, 1999
# | Person | Award | Date |
1 |
Tam mac Grimm
(Three Mountains)
|
Stag's Blood
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
2 |
Aidan Carlysle
(Madrone)
|
Knight
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
3 |
Torfin Torgulsson
(Three Mountains)
|
Knight
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
4 |
Abigail Kitchener
(Wealdsmere)
|
WOAW
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
5 |
Skapti Thorinsson
(Aquaterra)
|
Silver Rose
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
6 |
Tristan Spencer
(An Tir)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
7 |
Mary Webbe of Druim Doineann
(Druim Doineann)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
8 |
Mara Camshronach an Lochabair
(Appledore)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
9 |
Nashida dhaat al-asmaa al-idda
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
10 |
Genevieve Barbota
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
11 |
Kumer Caleb
(Appledore)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
12 |
Mikhail Kurganovic
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
13 |
Meriel Kennett
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
14 |
Merlin of the Fens
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
15 |
Conrad Ross
(Dragon's Laire)
|
Lion's Cub
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
16 |
John Dougall MacAndrew of Ross of Balnagowan
(Hartwood)
|
Goutte de Sang
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
17 |
Shamus Coffey
(Atlantia)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
18 |
Ramon Diaz de la Vega
(Madrone)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
19 |
Aerial MacAndrew
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
20 |
Ada Cormack
(Wealdsmere)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
21 |
Will Maxwell
(Wealdsmere)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
22 |
Tille Sparewe
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
23 |
Ambrosia Understone
(Aquaterra)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
24 |
Brynja Kortsdottir
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
25 |
Diarmuid de Rosas
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
26 |
Finnegan Barrett
(Unknown)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
27 |
Dougal MacLaomuinn of Crimson Star
(Lionsdale)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
28 |
Eidanna Bebhinn of Rumm
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
29 |
Haukyn Bayard
(Ambergard)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
30 |
Haeletha Att'e Leigh
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
31 |
Greaghan McBayne
(Lyonsmarche)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
32 |
Giovanni Orseolo
(Rhuddglyn)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
33 |
Gabriel Marion of Derby
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
34 |
Miranda Faoltiarna
(Stromgard)
|
Goutte de Sang
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
35 |
Katya in Rauðhára
(Silver Keep)
|
Goutte de Sang
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
36 |
Aelfwynn Fiske
(Stromgard)
|
Goutte de Sang
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
37 |
Aleron Hauk du Moion
(Danescombe)
|
Goutte de Sang
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
38 |
Andreu Recheles
(Aquaterra)
|
Goutte de Sang
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
39 |
Bjorn Kolbjornsson
(Dragon's Laire)
|
Goutte de Sang
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
40 |
Fiamma the Unquenchable
(Aquaterra)
|
Goutte de Sang
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
41 |
Giovanni dell'Arco
(Aquaterra)
|
Gray Goose Shaft
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
42 |
Jacob Castel
(Wealdsmere)
|
Goutte de Sang
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
43 |
Shaughnessy O'Brennan
(Blatha An Oir)
|
Jambe de Lion
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
44 |
Jodan de la Montagne Carlitte
(Lions Gate)
|
Jambe de Lion
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
45 |
Padraigin O'Bhuadhiagh
(Lions Gate)
|
Goutte de Sang
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
46 |
Rhonwen McBride
(Glymm Mere)
|
Goutte de Sang
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
47 |
Sabine d'Angers
(Thornwold)
|
Jambe de Lion
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
48 |
ZsuZanika of Pannoria
(Madrone)
|
Jambe de Lion
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
49 |
Abigail Kitchener
(Wealdsmere)
|
Goutte de Sang
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
50 |
Ulrik Grimwolf de Montazure
(Wastekeep)
|
Landed Baron/Baroness
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
51 |
Meghan Oakendottir
(Wastekeep)
|
Landed Baron/Baroness
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
52 |
Malcolm Frashure
(Midhaven)
|
Court Baron/Baroness
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
53 |
Mischka Ravensfuri
(Porte de l'Eau)
|
Court Baron/Baroness
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
54 |
Catriona of Rathcroghan
(Wastekeep)
|
Court Baron/Baroness
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
55 |
Dyon de Mantel
(Wastekeep)
|
Court Baron/Baroness
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
56 |
Mira Silverlock
(Stromgard)
|
King's Favor
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
57 |
Casey O'Raigillig
(Cold Keep)
|
Lion's Cub
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
58 |
Asa Starradottir
(Madrone)
|
Silver Lily
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|
59 |
Armand le Mort
(Three Mountains)
|
Landed Baron/Baroness
|
Sep 4, 1999 (AS XXXIV)
|