An Tir Order of Precedence
Find Person by first letter of name
'
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Æ
Þ
Awards given on: Aug 25, 2007
# | Person | Award | Date |
1 |
Alamanda de Claret
(Wyewood)
|
Beacon of the Desert
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
2 |
Kaaren Håkonsdotter
(Three Mountains)
|
Duke/Duchess
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
3 |
Gwendolyn A'Brooke
(Forgotten Sea)
|
Laurel
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
4 |
Elena Edgar
(An Tir)
|
Queen's Cypher - West
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
5 |
Daði Mánaskröggr Vébrandsson
(Aquaterra)
|
Bardic Defender
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
6 |
Hrafn Bjorskald
(Thornwold)
|
Tablero Champion
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
7 |
Robert Stallarifannsker
(Terra Pomaria)
|
Blue Pearl
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
8 |
Tryggr Tyresson
(Corvaria)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
9 |
Temperance Trewelove
(Corvaria)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
10 |
Jacob Magnus
(Coeur du Val)
|
Youth Champion
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
11 |
Acacia Gryffyn
(Adiantum)
|
Iris of Saint Elizabeth
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
12 |
Mhairi mon myn Cymru
(Terra Pomaria)
|
Baroness' Favor
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
13 |
Brynhildr Bjarnarsdottir
(Terra Pomaria)
|
Baroness' Favor
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
14 |
Arianna of Waterford
(Terra Pomaria)
|
Baroness' Favor
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
15 |
Brighid of Guernsey
(Terra Pomaria)
|
Silver Apple
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
16 |
Rashid al Andulus
(Thornwold)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
17 |
Lindis de Aquisgranno
(Terra Pomaria)
|
Silver Apple
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
18 |
Jacob Magnus
(Coeur du Val)
|
Silver Otter
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
19 |
Rosaleah of Green River
(Coeur du Val)
|
Silver Otter
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
20 |
Morgana of Green River
(Coeur du Val)
|
Iris of Saint Elizabeth
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
21 |
Steinbjorn of Coeur du Val
(Coeur du Val)
|
Baron's Favor
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
22 |
Clovis
(Terra Pomaria)
|
Baron's Favor
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
23 |
Monique Delecroix
(Midhaven)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
24 |
Androu MacTamhais
(Terra Pomaria)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
25 |
Authen SkullKeeper
(Terra Pomaria)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
26 |
Adara Marina Koressina
(Terra Pomaria)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
27 |
Alexandros Christodolpolous
(River's Bend)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
28 |
Jillian
(Terra Pomaria)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
29 |
Bjorn
(Thornwold)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
30 |
Rhion d'Nihil al Khabeelah
(Thornwold)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
31 |
Fulcynn the Eunuch
(Thornwold)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
32 |
Amia Turner
(River's Bend)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
33 |
Athalia Rose
(Terra Pomaria)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
34 |
Aloya Menher of House Dagon
(Thornwold)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
35 |
Lucius Matriani
(Coeur du Val)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
36 |
Al Sayyid Azizah bint Rustam
(Coeur du Val)
|
Award of Arms
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
37 |
Tuirn Brecc
(Dragon's Mist)
|
Silver Apple
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
38 |
Alina of Folkstone
(Stromgard)
|
Goutte de Sang
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
39 |
Domenico Taddio
(Aquaterra)
|
Goutte de Sang
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
40 |
Sæunn Egilsdóttir
(Stromgard)
|
Queen's Cypher - West
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
41 |
Hjlmr inn Danski
(Thornwold)
|
Goutte de Sang
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
42 |
Owain ap Llewelyn
(Aquaterra)
|
Goutte de Sang
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
43 |
Rychard de Duglas
(Stromgard)
|
Goutte de Sang
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
44 |
Magda of Deerhurst
(River's Bend)
|
Jambe de Lion
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
45 |
Sigurd Kerr de Roxburgh
(Lions Gate)
|
Jambe de Lion
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
46 |
Lyra of Ascalon
(River's Bend)
|
Hastae Leonis
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
47 |
Maccus the Wanderer
(Terra Pomaria)
|
Goutte de Sang
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
48 |
Juahara al Azin
(Thornwold)
|
Forget-me-not
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
49 |
Alasdair Connor Drake
(Glymm Mere)
|
Lion's Cub
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
50 |
Shannon O'Duncan
(Vulcanfeldt)
|
Yeoman
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
51 |
Kára Báreksdóttir
(Mists)
|
Queen's Treasure
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
52 |
Soleil of Lions Gate
(Lions Gate)
|
Silver Sparkes
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
53 |
Sigmund Helmschmiede
(Terra Pomaria)
|
Grail of the Summits
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
54 |
Nadezhda Volynskaiia
(Coeur du Val)
|
Grail of the Summits - Martial
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
55 |
Gawin of Kevelioc
(Terra Pomaria)
|
Archery Champion
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
56 |
Harold Devin of Waltham
(Lions Gate)
|
Silver Pillar
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
57 |
Lyra of Ascalon
(River's Bend)
|
Cattail - Level 2
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
58 |
Quentin Martel
(Aquaterra)
|
Games Defender
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
59 |
Dafne Fraser
(Three Mountains)
|
Queen's Cypher
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
60 |
Dafne Fraser
(Three Mountains)
|
Queen's Treasure
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
61 |
William Richard Drake
(Glymm Mere)
|
Cattail
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
62 |
Katsuyori Kazuko
(River's Bend)
|
Cattail - Level 3
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
63 |
Staffan Arffuidsson
(Dragon's Mist)
|
Leaf of Merit
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|
64 |
Staffan Arffuidsson
(Dragon's Mist)
|
Queen's Cypher
|
Aug 25, 2007 (AS XLII)
|