An Tir Order of Precedence
Find Person by first letter of name
'
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Æ
Þ
Awards given on: Jun 23, 2018
# | Person | Award | Date |
1 |
Temperance Trewelove
(Corvaria)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
2 |
Temperance Trewelove
(Corvaria)
|
Silver Barberry
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
3 |
Temperance Trewelove
(Corvaria)
|
Heart of the Summits
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
4 |
Temperance Trewelove
(Corvaria)
|
Throne's Favor
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
5 |
Ayla Thomas Roth
(Terra Pomaria)
|
Silver Barberry
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
6 |
Alexandre de Sant Roma de Sau
(Wealdsmere)
|
Rapier Defender
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
7 |
Ayla Thomas Roth
(Terra Pomaria)
|
Joy of the Summits
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
8 |
Ayla Thomas Roth
(Terra Pomaria)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
9 |
Ayla Thomas Roth
(Terra Pomaria)
|
Throne's Favor
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
10 |
Victor de Guers
(Three Mountains)
|
Grail of the Summits - A&S
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
11 |
Colete le Longis
(Tymberhavene)
|
Award of Arms
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
12 |
Aelis de la Rose
(Three Mountains)
|
Silver Barberry
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
13 |
Brendan ap Llewelyn
(Tymberhavene)
|
Silver Barberry
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
14 |
Cassandra Mikael Deveroux
(Corvaria)
|
Silver Barberry
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
15 |
Sigridr in Radspaka
(Summits)
|
Silver Barberry
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
16 |
Styrkarr Jarlsskald
(Wastekeep)
|
Silver Barberry
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
17 |
Ziitos Turk
(Corvaria)
|
Silver Barberry
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
18 |
Njal Tjorkilsson
(Coeur du Val)
|
Defender of the Summits
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
19 |
Marcus Longinius Rufus
(Coeur du Val)
|
Gryphon's Talon of the Summits
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
20 |
Cassandra Mikael Deveroux
(Corvaria)
|
Heart of the Summits
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
21 |
Sigridr in Radspaka
(Summits)
|
Heart of the Summits
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
22 |
Piaras mac Toirdhealbhaigh
(Glyn Dwfn)
|
Grail of the Summits - Officer Service
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
23 |
Rowan Stewart Walker
(Terra Pomaria)
|
Grail of the Summits - Officer Service
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
24 |
Brendan ap Llewelyn
(Tymberhavene)
|
Summits
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
25 |
Keith filius Teðion
(Southmarch)
|
White Gryphon
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
26 |
Aelis de la Rose
(Three Mountains)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
27 |
Alexander Forester
(Tymberhavene)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
28 |
Carrick O'Ryan
(Corvaria)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
29 |
Cassandra Mikael Deveroux
(Corvaria)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
30 |
Celeste Thorne
(Briaroak)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
31 |
Durin Oldenmoor Tjorkilskin
(Adiantum)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
32 |
Eduardo Francesco Maria Lucrezia
(Summits)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
33 |
Helwich Roth
(Adiantum)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
34 |
Iurii Victorev Belogorski
(Glyn Dwfn)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
35 |
Kathren of Carnforth
(Glyn Dwfn)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
36 |
Melisande de Frayne
(Glyn Dwfn)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
37 |
Nicolaa Le Vinour
(Glyn Dwfn)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
38 |
Piaras mac Toirdhealbhaigh
(Glyn Dwfn)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
39 |
Séamus Ó Céatfhadha
(Tymberhavene)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
40 |
Sigridr in Radspaka
(Summits)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
41 |
Snorri Randolfsson
(Tymberhavene)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
42 |
Tjorkill Kanne
(Terra Pomaria)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
43 |
Tryggr Tyresson
(Corvaria)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
44 |
Victor de Guers
(Three Mountains)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
45 |
Yseult of Broceliande
(Adiantum)
|
Gryphon's Paw
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
46 |
Brendan ap Llewelyn
(Tymberhavene)
|
Throne's Favor
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
47 |
Carrick O'Ryan
(Corvaria)
|
Throne's Favor
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
48 |
Cassandra Mikael Deveroux
(Corvaria)
|
Throne's Favor
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
49 |
Diana de Winterton
(Coeur du Val)
|
Throne's Favor
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
50 |
Finn Grim Baneson
(Mountain Edge)
|
Throne's Favor
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
51 |
Helwich Roth
(Adiantum)
|
Throne's Favor
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
52 |
Sigridr in Radspaka
(Summits)
|
Throne's Favor
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
53 |
Tjorkill Kanne
(Terra Pomaria)
|
Throne's Favor
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
54 |
Tryggr Tyresson
(Corvaria)
|
Throne's Favor
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
55 |
Snorri Randolfsson
(Tymberhavene)
|
Throne's Favor
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
56 |
Solbella haTayeret
(Coeur du Val)
|
Branch A & S Officer
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
57 |
Yrmegard de Groet
(Tymberhavene)
|
A&S Defender
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
58 |
Guidobaldo Marco Odo Romeo d'Aquila
(Lions Gate)
|
Cornucopia
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
59 |
Lochlan du Forrest
(Cold Keep)
|
Award of Arms
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
60 |
Cecilia MacIntyre
(Unknown)
|
Award of Arms
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
61 |
Asta Eriksdottir
(Coill Mhor)
|
Golden Pinecone
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
62 |
Drogo
(Cold Keep)
|
Silver Pinecone
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
63 |
George of the SCA
(Coill Mhor)
|
Silver Pinecone
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
64 |
Conn McRoy
(Ramsgaard)
|
Silver Pinecone
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
65 |
Olen Medvedovich Ovanov
(Danescombe)
|
Silver Wing
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
66 |
Janusch Radovan Vladescu
(Silverhart)
|
Sable Sleeve
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
67 |
Janusch Radovan Vladescu
(Silverhart)
|
Defender of the Hart
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
68 |
Merrida MacBain
(Wealdsmere)
|
Sable Sea Lion
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
69 |
Dea Herburtsdottir
(Silverhart)
|
Golden Acorn
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
70 |
Caitlyn MacBain
(Wealdsmere)
|
Golden Oak
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
71 |
Bole Mikkelson
(Silverhart)
|
Armored Defender
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
72 |
Bole Mikkelson
(Silverhart)
|
A&S Defender
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
73 |
Sa'ada
(Wealdsmere)
|
Bardic Defender
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
74 |
Coinneach mac Dhomhnuill
(Silverhart)
|
Rapier Defender
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
75 |
Ynguildr Ogurrsdottir
(Silverhart)
|
Games Defender
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
76 |
Karolyi Attila Laszlo
(Coeur du Val)
|
Prince/Princess
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
77 |
Eleanor de Bolton
(Coeur du Val)
|
Prince/Princess
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|
78 |
Séamus Ó Céatfhadha
(Tymberhavene)
|
Viscount/Viscountess
|
Jun 23, 2018 (AS LIII)
|