An Tir Order of Precedence
Find Person by first letter of name
'
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Æ
Þ
Awards given on: Aug 19, 2017
# | Person | Award | Date |
1 |
Sojiro Motaki
(Three Mountains)
|
Iron Chain
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
2 |
Margaret Fae
(Dragon's Mist)
|
Court Coordinator
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
3 |
Wulfgar Bradax
(Seagirt)
|
Armoured Defender - 'Defender of The Hart'
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
4 |
Asa Martel
(Hartwood)
|
Rapier Defender - 'Defender of the Shores'
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
5 |
Korbinian Von Hirschholz
(Hartwood)
|
Thrown Weapons Defender - 'Defender of the Woods'
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
6 |
Borgarr Flokason
(Hartwood)
|
Archery Defender - 'Defender of the Skies'
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
7 |
Kjartan kráka
(Hartwood)
|
Stag Tag
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
8 |
Muirgen of the Moonlit Ship
(Hartwood)
|
Stag Tag
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
9 |
Ulf Treteljgar
(Hartwood)
|
Stag Tag
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
10 |
Thorkell Hrufna
(Hartwood)
|
Raven Tag
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
11 |
Borgarr Flokason
(Hartwood)
|
Raven Tag
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
12 |
Cunegonda van den Bossche
(Hartwood)
|
Raven Tag
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
13 |
Geirhildr Vilhjalmsdottir
(Hartwood)
|
Raven Tag
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
14 |
Kaiðlin Feilin
(Hartwood)
|
Raven Tag
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
15 |
Kaiðlin Feilin
(Hartwood)
|
Sable Hound
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
16 |
Kjartan kráka
(Hartwood)
|
Sable Hound
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
17 |
Thorkell Hrufna
(Hartwood)
|
Sable Hound
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
18 |
Tristan of Seagirt
(Seagirt)
|
Argent Hound
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
19 |
Finn Grim Baneson
(Mountain Edge)
|
Court Baron/Baroness
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
20 |
José Cabrera de Castilla
(Dragon's Mist)
|
Landed Baron/Baroness
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
21 |
Ana de la Sara
(Dragon's Mist)
|
Landed Baron/Baroness
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
22 |
Angelika al-Mediniya
(Three Mountains)
|
Crystal Rainbow
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
23 |
Chingis Shanagatai Neriin
(Stromgard)
|
Crystal Rainbow
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
24 |
Talbot of Three Mountains
(Three Mountains)
|
Three Mountains
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
25 |
Olin Wlfredson
(Stromgard)
|
Three Mountains
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
26 |
Vivien nic Uldoon
(Three Mountains)
|
Aegis Honoris
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
27 |
Decimus Varius Felix
(Three Mountains)
|
Golden Torc
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
28 |
Gundahar Holtzsson
(Dragon's Mist)
|
Award of Arms
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
29 |
Roan Feoirling
(Dragon's Mist)
|
Award of Arms
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
30 |
Margaret Fae
(Dragon's Mist)
|
Sable Sable
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
31 |
Ivan of Three Mountains
(Unknown)
|
Award of Arms
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
32 |
Susan de Wynter
(Three Mountains)
|
Goutte de Sang
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
33 |
Elizabeth Cothran
(Dragon's Mist)
|
Award of Arms
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
34 |
Rotrude Halfblind
(Madrone)
|
Sable Gauntlet
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
35 |
Sitti bint Mustafa
(Three Mountains)
|
Award of Arms
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
36 |
Tullia Saturnina
(Dragon's Mist)
|
Goutte de Sang
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|
37 |
Tola Seamestre
(Three Mountains)
|
Jambe de Lion
|
Aug 19, 2017 (AS LII)
|