An Tir Order of Precedence

View: - -

-

Search awards:

Riderless Horse - Charts

Find Person by first letter of name
' A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Æ Þ

Search for Person starting with: or containing:

device
Roll of Arms
Branch: College of Lyonsmarche [Branch web site] { IN: Kingdom of An Tir }

Show by: - - -

- -

Awards granted by or specific to the College of Lyonsmarche

#PersonAwardDate
1 Richard Fitzalan (Glymm Mere) Armored Defender Mar 4, 1995 (AS XXIX)
2 Carthann Bean Eachann (Lyonsmarche) A&S Defender Oct 21, 1995 (AS XXX)
3 Selwan bint Morgaina (Wealdsmere) A&S Defender Apr 21, 2001 (AS XXXV)
4 Gisela Redihalgh (Hauksgarðr) A&S Defender Apr 20, 2002 (AS XXXVI)
5 Abigail Kitchener (Wealdsmere) A&S Defender Apr 17, 2004 (AS XXXVIII)
6 Seamus Mac an tSaoi (Silverhart) A&S Defender Apr 16, 2005 (AS XXXIX)
7 Seamus Mac an tSaoi (Silverhart) A&S Defender Apr 15, 2006 (AS XL)
8 Devon Wolflin (Silverhart) Armored Defender Feb 3, 2007 (AS XLI)
9 Caieth of Umber (Silverhart) A&S Defender Apr 21, 2007 (AS XLI)
10 Phelan Tolusmiðr (Lyonsmarche) A&S Defender Apr 26, 2008 (AS XLII)
11 Caiaphas, Durant Ramberti (Montengarde) A&S Defender Apr 25, 2009 (AS XLIII)
12 Caiaphas, Durant Ramberti (Montengarde) Brewing Defender Apr 25, 2009 (AS XLIII)
13 Killianflynn MacThoy (Arn Hold) Rapier Defender Apr 26, 2009 (AS XLIII)
14 Killianflynn MacThoy (Arn Hold) Bardic Defender Sep 26, 2009 (AS XLIV)
15 Aerngaldra Hrafnskald (Lyonsmarche) Culinary Competition Champion Sep 26, 2009 (AS XLIV)
16 Hanefr Lars Gunnarson (Wealdsmere) Armored Defender Sep 26, 2009 (AS XLIV)
17 Tova Fransdottir (Lyonsmarche) Brewing Defender Apr 24, 2010 (AS XLIV)
18 Styrkarr Jarlsskald (Wastekeep) A&S Defender Apr 24, 2010 (AS XLIV)
19 Aerngaldra Hrafnskald (Lyonsmarche) Archery Defender Apr 24, 2010 (AS XLIV)
20 Styrkarr Jarlsskald (Wastekeep) Rapier Defender Apr 25, 2010 (AS XLIV)
21 Seamus de Mantel (Lyonsmarche) Armored Defender Sep 25, 2010 (AS XLV)
22 István Györi (Dragon's Mist) Bardic Defender Sep 25, 2010 (AS XLV)
23 Cler de Cieux (Lyonsmarche) A&S Defender Apr 16, 2011 (AS XLV)
24 Aerngaldra Hrafnskald (Lyonsmarche) Archery Defender Apr 16, 2011 (AS XLV)
25 Phelan Tolusmiðr (Lyonsmarche) Brewing Defender Apr 16, 2011 (AS XLV)
26 Álvar Guerrero (Lyonsmarche) Rapier Defender Apr 17, 2011 (AS XLV)
27 Hanefr Lars Gunnarson (Wealdsmere) Armored Defender Sep 24, 2011 (AS XLVI)
28 Aerngaldra Hrafnskald (Lyonsmarche) Culinary Competition Champion Sep 24, 2011 (AS XLVI)
29 Aerngaldra Hrafnskald (Lyonsmarche) A&S Defender Apr 21, 2012 (AS XLVI)
30 István Györi (Dragon's Mist) Brewing Defender Apr 21, 2012 (AS XLVI)
31 Mary Grace of Gatland (Aquaterra) Bardic Defender Apr 21, 2012 (AS XLVI)
32 Mairghread of Wastekeep (Wastekeep) Archery Defender Apr 21, 2012 (AS XLVI)
33 Michael of Lancaster (Wealdsmere) Rapier Defender Apr 22, 2012 (AS XLVI)
34 Takakane Seiiji (Lyonsmarche) A&S Defender Apr 20, 2013 (AS XLVII)
35 Brotherhood of the Black Unicorn (Artemisia) Bardic Defender Apr 20, 2013 (AS XLVII)
36 Tova Fransdottir (Lyonsmarche) Brewing Defender Apr 20, 2013 (AS XLVII)
37 Rhobert am y Bwa (Lyonsmarche) Archery Defender Apr 20, 2013 (AS XLVII)
38 Andrew Williams (Ambergard) Rapier Defender Apr 21, 2013 (AS XLVII)
39 Jadwiga Radomyskova (Thornwold) A&S Defender May 3, 2014 (AS XLIX)
40 Tova Fransdottir (Lyonsmarche) Brewing Defender May 3, 2014 (AS XLIX)
41 Konnor MacAlpein (Wealdsmere) Archery Defender May 3, 2014 (AS XLIX)
42 Styrkarr Jarlsskald (Wastekeep) Rapier Defender May 4, 2014 (AS XLIX)
43 Cormac MacTaran (Artemisia) Bardic Defender Apr 18, 2015 (AS XLIX)
44 Takakane Seiiji (Lyonsmarche) A&S Defender Apr 18, 2015 (AS XLIX)
45 Aerngaldra Hrafnskald (Lyonsmarche) Archery Defender Apr 18, 2015 (AS XLIX)
46 Bohdon Theodson (Wealdsmere) Rapier Defender Apr 19, 2015 (AS XLIX)
47 James Elwyc (Akornebir) Rapier Defender Aug 29, 2015 (AS L)
48 Aonghus Ill-ulfr (Artemisia) A&S Defender Apr 16, 2016 (AS L)
49 Aonghus Ill-ulfr (Artemisia) Brewing Defender Apr 16, 2016 (AS L)
50 Will Fletcher (Wealdsmere) Archery Defender Apr 16, 2016 (AS L)
51 James Elwyc (Akornebir) Rapier Defender Apr 16, 2016 (AS L)
52 Melike bint Mihail (Lyonsmarche) Branch Seneschal Oct 22, 2016 (AS LI)
53 William Thorsson (Unknown) Archery Defender Apr 22, 2017 (AS LI)
54 Fiona McLeoud (Lyonsmarche) Bardic Defender Apr 22, 2017 (AS LI)
55 Giliana Attewatyr (Artemisia) A&S Defender Apr 22, 2017 (AS LI)
56 Belka of 1000 Eyes (Artemisia) Brewing Defender Apr 22, 2017 (AS LI)
57 Michael of Lancaster (Wealdsmere) Rapier Defender Sep 9, 2017 (AS LII)
58 Elgar of Stonehaven (Cranehaven) Archery Defender Apr 21, 2018 (AS LII)
59 Aonghus Ill-ulfr (Artemisia) Brewing Defender Apr 21, 2018 (AS LII)
60 Aonghus Ill-ulfr (Artemisia) A&S Defender Apr 21, 2018 (AS LII)
61 Aonghus Ill-ulfr (Artemisia) Bardic Defender Apr 21, 2018 (AS LII)
62 Melike bint Mihail (Lyonsmarche) Rapier Defender Sep 8, 2018 (AS LIII)
63 Hallgrimr Thorvaldsson (Wealdsmere) A&S Defender Apr 13, 2019 (AS LIII)
64 Jora inn Rakki (Artemisia) Archery Defender Apr 13, 2019 (AS LIII)
65 Nicholas de Beaumont (Wastekeep) Armored Defender Sep 7, 2019 (AS LIV)
66 Seamus de Mantel (Lyonsmarche) Rapier Defender Sep 7, 2019 (AS LIV)