An Tir Order of Precedence

View: - -

-

Search awards:

Riderless Horse - Charts

Find Person by first letter of name
' A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Æ Þ

Search for Person starting with: or containing:

branch device

Awards granted by Caieth of Umber and/or Araviere Isobelle Magdaleine de St. Etienne

#PersonAwardDate
1 Fergus Sturrock (Wealdsmere) Golden Osprey Nov 24, 2007 (AS XLII)
2 Devon Wolflin (Silverhart) Golden Osprey Nov 24, 2007 (AS XLII)
3 Renata von Silverhart (Wealdsmere) Golden Osprey Nov 24, 2007 (AS XLII)
4 Sorcha Mac an tSaoi (Silverhart) Golden Osprey Feb 23, 2008 (AS XLII)
5 Arnóra Grimsdottir (Wealdsmere) Golden Osprey Mar 1, 2008 (AS XLII)
6 Gareth the Somber (Silverhart) Baroness' Favor Apr 26, 2008 (AS XLII)
7 Janusch Radovan Vladescu (Silverhart) Rapier Champion May 24, 2008 (AS XLIII)
8 Janusch Radovan Vladescu (Silverhart) Bardic Champion May 24, 2008 (AS XLIII)
9 Caitlin MacRuadhyh (Wealdsmere) Golden Acorn May 24, 2008 (AS XLIII)
10 Sessidi MacThoy (Wealdsmere) A&S Champion May 24, 2008 (AS XLIII)
11 Will Fletcher (Wealdsmere) Archery Champion May 24, 2008 (AS XLIII)
12 Guy Grimsson (Grimwithshire) Armored Champion May 24, 2008 (AS XLIII)
13 Gabriell MacBain (Wealdsmere) Baroness' Favor Jun 7, 2008 (AS XLIII)
14 Stella of Lloegyr (Silverhart) Courtier Aug 16, 2008 (AS XLIII)
15 Cler de Cieux (Lyonsmarche) Courtier Aug 16, 2008 (AS XLIII)
16 Braith (Wealdsmere) Courtier Aug 16, 2008 (AS XLIII)
17 Braith (Wealdsmere) Yeoman Aug 16, 2008 (AS XLIII)
18 Gernot Vomme Sewe (Wealdsmere) Courtier Aug 16, 2008 (AS XLIII)
19 Gernot Vomme Sewe (Wealdsmere) Sergeant Aug 16, 2008 (AS XLIII)
20 Guillaume au Bon Coeur (Wealdsmere) Golden Oak Sep 20, 2008 (AS XLIII)
21 Lecrezia de Volterra (Wealdsmere) Golden Oak Sep 20, 2008 (AS XLIII)
22 Bernadette (Wealdsmere) Golden Oak Oct 18, 2008 (AS XLIII)
23 Tighearnach ua Catháin Átha Dara (Grimwithshire) Baron's Favor Oct 18, 2008 (AS XLIII)
24 Acadia Sevensdottir (Wealdsmere) Sable Sea Lion Oct 18, 2008 (AS XLIII)
25 Lilion Jane Godwin (Silverhart) Golden Osprey Feb 21, 2009 (AS XLIII)
26 Jannet Fletcher (Wealdsmere) Baroness' Favor Feb 21, 2009 (AS XLIII)
27 Æthan dal Cais (Wealdsmere) Golden Oak Feb 21, 2009 (AS XLIII)
28 Balin of Wealdsmere (Wealdsmere) Baron's Favor Mar 28, 2009 (AS XLIII)
29 Braith (Wealdsmere) Silver Quiver Mar 28, 2009 (AS XLIII)
30 Janusch Radovan Vladescu (Silverhart) Golden Oak Apr 25, 2009 (AS XLIII)
31 Sgor Bifruson (Pendale) Golden Oak May 23, 2009 (AS XLIV)
32 Finris Christianson (Wealdsmere) Golden Oak May 23, 2009 (AS XLIV)
33 Lilion Jane Godwin (Silverhart) Bardic Champion May 24, 2009 (AS XLIV)
34 Æthan dal Cais (Wealdsmere) Baron's Favor May 24, 2009 (AS XLIV)
35 Noriyama Ono Doken (Silverhart) Baroness' Favor May 24, 2009 (AS XLIV)
36 Vulrick the Pierced (Wealdsmere) Baroness' Favor May 24, 2009 (AS XLIV)
37 Kveldulf Hauksson (Wealdsmere) Baroness' Favor May 24, 2009 (AS XLIV)
38 Malachi of Logere (Silverhart) Baroness' Favor May 24, 2009 (AS XLIV)
39 Killianflynn MacThoy (Arn Hold) Rapier Champion May 24, 2009 (AS XLIV)
40 Sven Fallgr Gunnarsson (Wealdsmere) Armored Champion May 24, 2009 (AS XLIV)
41 Cler de Cieux (Lyonsmarche) A&S Champion May 24, 2009 (AS XLIV)
42 Michael of Lancaster (Wealdsmere) Baron's Favor May 24, 2009 (AS XLIV)
43 Brian Spathes (Pendale) Archery Champion May 24, 2009 (AS XLIV)
44 Richenda du Jardin (Wealdsmere) A&S Champion Jun 20, 2009 (AS XLIV)
45 Thomas of Silverhart (Silverhart) Sable Sea Lion Aug 1, 2009 (AS XLIV)
46 Alane MacAonghais (Silverhart) Silver Quiver Aug 1, 2009 (AS XLIV)
47 Connar Drakenwolf (Pendale) Golden Oak Aug 1, 2009 (AS XLIV)
48 Katherine Hawkins (Silverhart) Courtier Aug 22, 2009 (AS XLIV)
49 Janusch Radovan Vladescu (Silverhart) Courtier Aug 22, 2009 (AS XLIV)
50 Kara Reginasdottir (Wealdsmere) Golden Oak Aug 22, 2009 (AS XLIV) ***
51 Mayree of Silverhart (Grimwithshire) Sable Sea Lion Sep 19, 2009 (AS XLIV)
52 Juvante of Wealdsmere (Wealdsmere) Sable Sea Lion Sep 19, 2009 (AS XLIV)
53 Hrothgar Hrothgarson (Artemisia) Baroness' Favor Sep 19, 2009 (AS XLIV)
54 Da’oud al-Dimashqi (Sentinel's Keep) Baron's Favor Sep 19, 2009 (AS XLIV)
55 Seraphina Ferris (Wealdsmere) Golden Oak Sep 19, 2009 (AS XLIV)
56 Brian Spathes (Pendale) Silver Quiver Sep 24, 2009 (AS XLIV)
57 Abigail Kitchener (Wealdsmere) A&S Champion Oct 17, 2009 (AS XLIV)
58 Kara Reginasdottir (Wealdsmere) Golden Acorn Oct 17, 2009 (AS XLIV)
59 Tabitha de Gournay (Silverhart) Golden Acorn Feb 20, 2010 (AS XLIV)
60 Tova Fransdottir (Lyonsmarche) Golden Oak Apr 24, 2010 (AS XLIV)
61 Phelan Tolusmiðr (Lyonsmarche) Golden Acorn Apr 24, 2010 (AS XLIV)
62 Gabriell MacBain (Wealdsmere) Baron's Favor May 29, 2010 (AS XLV)
63 Guy Grimsson (Grimwithshire) Golden Osprey May 29, 2010 (AS XLV)
64 Braith (Wealdsmere) Golden Acorn May 29, 2010 (AS XLV)
65 Hrathi Larsson (Wastekeep) Sable Sea Lion May 30, 2010 (AS XLV)
66 Richenda du Jardin (Wealdsmere) Golden Acorn May 30, 2010 (AS XLV)
67 Iain Crawford (Silverhart) Rapier Champion May 30, 2010 (AS XLV)
68 Brandt Sturrock (Wealdsmere) Bardic Champion May 30, 2010 (AS XLV)
69 Jorg Siggeirrsen (Silverhart) Archery Champion May 30, 2010 (AS XLV)
70 Aerngaldra Hrafnskald (Lyonsmarche) A&S Champion May 30, 2010 (AS XLV)
71 Malachi of Logere (Silverhart) Armored Champion May 30, 2010 (AS XLV)
72 Lilion Jane Godwin (Silverhart) Baron's Favor Jun 19, 2010 (AS XLV)
73 Aerngaldra Hrafnskald (Lyonsmarche) Golden Acorn Jun 19, 2010 (AS XLV)
74 Will Fletcher (Wealdsmere) Golden Osprey Jun 19, 2010 (AS XLV)
75 Snorri Ráðúlfsson (Silverhart) Golden Oak Jun 19, 2010 (AS XLV)
76 Michael of Lancaster (Wealdsmere) Golden Osprey Jun 19, 2010 (AS XLV)
77 Joseph of Silverhart (Silverhart) Sable Sea Lion Aug 7, 2010 (AS XLV)
78 Lynn the Weaver (Wastekeep) Golden Acorn Aug 7, 2010 (AS XLV)
79 Kveldulf Hauksson (Wealdsmere) Golden Oak Aug 7, 2010 (AS XLV)
80 Arabella Hawkyns (Silverhart) Golden Osprey Aug 7, 2010 (AS XLV)
81 Noriyama Ono Doken (Silverhart) Yeoman Oct 16, 2010 (AS XLV)
82 Aliette del la Croix (Silverhart) Courtier Oct 16, 2010 (AS XLV)
83 Gareth the Somber (Silverhart) Sergeant Oct 16, 2010 (AS XLV)
84 Ophelia of Fern Glen (Pendale) Courtier Oct 16, 2010 (AS XLV)
85 Ástríðr Burlufótr (Wealdsmere) Sable Sea Lion Oct 16, 2010 (AS XLV)
86 Janusch Radovan Vladescu (Silverhart) Golden Osprey Feb 12, 2011 (AS XLV)
87 Seamus de Mantel (Lyonsmarche) Armored Champion Feb 12, 2011 (AS XLV)
88 Eryk Othniel Tomson (Wealdsmere) Golden Acorn Feb 12, 2011 (AS XLV)
89 Gernot Vomme Sewe (Wealdsmere) Golden Oak Apr 16, 2011 (AS XLV)
90 Braith (Wealdsmere) Golden Acorn Apr 16, 2011 (AS XLV)
91 Birna of Wealdsmere (Silverhart) Golden Oak Apr 16, 2011 (AS XLV)
92 Guy Grimsson (Grimwithshire) Spear d'Or May 28, 2011 (AS XLVI)
93 Noriyama Ono Doken (Silverhart) Spear d'Argent May 28, 2011 (AS XLVI)
94 Jannet Fletcher (Wealdsmere) Silver Quiver May 28, 2011 (AS XLVI)
95 Killianflynn MacThoy (Arn Hold) Blue Glove May 28, 2011 (AS XLVI)
96 Aerngaldra Hrafnskald (Lyonsmarche) Golden Acorn May 28, 2011 (AS XLVI)
97 Roland Carpenter (Wealdsmere) Golden Osprey May 28, 2011 (AS XLVI)
98 Vulrick the Pierced (Wealdsmere) Baron's Favor May 28, 2011 (AS XLVI)
99 Braith (Wealdsmere) Baroness' Favor May 28, 2011 (AS XLVI)
100 Jorg Siggeirrsen (Silverhart) Archery Champion May 29, 2011 (AS XLVI)
101 Gernot Vomme Sewe (Wealdsmere) Golden Osprey May 29, 2011 (AS XLVI)
102 Hanefr Lars Gunnarson (Wealdsmere) Spear d'Argent May 29, 2011 (AS XLVI)
103 Aliette del la Croix (Silverhart) Golden Oak May 29, 2011 (AS XLVI)
104 Emma Griffin (Wealdsmere) A&S Champion May 29, 2011 (AS XLVI)
105 Brian Spathes (Pendale) Armored Champion May 29, 2011 (AS XLVI)
106 Coinneach mac Dhomhnuill (Silverhart) Rapier Champion May 29, 2011 (AS XLVI)
107 Aela of Wealdsmere (Wealdsmere) Bardic Champion May 29, 2011 (AS XLVI)
108 Michael of Lancaster (Wealdsmere) Blue Glove May 29, 2011 (AS XLVI)
109 Janusch Radovan Vladescu (Silverhart) Golden Lute May 29, 2011 (AS XLVI)
110 Kveldulf Hauksson (Wealdsmere) Spear d'Argent May 29, 2011 (AS XLVI)
111 Guy Grimsson (Grimwithshire) Armored Champion May 29, 2011 (AS XLVI)
112 Athena de Gournay (Silverhart) Games Champion Jun 11, 2011 (AS XLVI)
113 Noriyama Ono Doken (Silverhart) Baron's Favor Aug 27, 2011 (AS XLVI)
114 Una of Grimwith (Grimwithshire) Golden Oak Aug 27, 2011 (AS XLVI)
115 Nakagawa Aki (Silverhart) Golden Oak Aug 27, 2011 (AS XLVI)
116 Katherine Hawkins (Silverhart) Golden Oak Sep 17, 2011 (AS XLVI)
117 Gareth the Somber (Silverhart) Golden Oak Sep 17, 2011 (AS XLVI)
118 Jorg Siggeirrsen (Silverhart) Sable Sleeve Sep 17, 2011 (AS XLVI)
119 Finris Christianson (Wealdsmere) Spear d'Argent Sep 17, 2011 (AS XLVI)
120 Janusch Radovan Vladescu (Silverhart) Blue Glove Sep 17, 2011 (AS XLVI)
121 Alana of Wealdsmere (Wealdsmere) Golden Lute Sep 17, 2011 (AS XLVI)
122 Brandt Sturrock (Wealdsmere) Golden Lute Sep 17, 2011 (AS XLVI)
123 Ansgar Scannlach (Wealdsmere) Sable Sea Lion Sep 17, 2011 (AS XLVI)
124 Guy Grimsson (Grimwithshire) Baroness' Favor Sep 17, 2011 (AS XLVI)
125 Gernot Vomme Sewe (Wealdsmere) Baroness' Favor Sep 17, 2011 (AS XLVI)
126 Will Fletcher (Wealdsmere) Baron's Favor Sep 17, 2011 (AS XLVI)
127 Kolbjorn of Wealdsmere (Wealdsmere) Sable Sea Lion Oct 15, 2011 (AS XLVI)
128 Octavia Sapphiera (Wealdsmere) Courtier Oct 15, 2011 (AS XLVI)
129 Finris Christianson (Wealdsmere) Sergeant Oct 15, 2011 (AS XLVI)
130 Killianflynn MacThoy (Arn Hold) Gallant Oct 15, 2011 (AS XLVI)
131 Braith (Wealdsmere) Golden Osprey Oct 15, 2011 (AS XLVI)
132 Lilion Jane Godwin (Silverhart) Golden Oak Oct 15, 2011 (AS XLVI)
133 Katla jarnkona (Wealdsmere) Sable Sleeve Feb 18, 2012 (AS XLVI)
134 Katherine Hawkins (Silverhart) Baroness' Favor Feb 18, 2012 (AS XLVI)
135 Jorg Siggeirrsen (Silverhart) Baroness' Favor Feb 18, 2012 (AS XLVI)
136 Kara Reginasdottir (Wealdsmere) Baroness' Favor Feb 18, 2012 (AS XLVI)