An Tir Order of Precedence
Find Person by first letter of name
'
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Æ
Þ
Awards given on: Jul 11, 1987
# | Person | Award | Date |
1 |
Cennet ap Llangollen
(Borealis)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
2 |
Miyamoto no Akikonomu
(Blatha An Oir)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
3 |
Torgul Steingrimsson
(Adiantum)
|
Lion's Sword
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
4 |
Elizabeth of Hayden Bridge
(Appledore)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
5 |
Daniello il Suonatore da Ferrara
(Madrone)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
6 |
Dmitri Alexievich Barinkov
(Lionsdale)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
7 |
Genevieve de Bohun
(Dragon's Laire)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
8 |
Tyrrel the Minstrel
(Wealdsmere)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
9 |
Thorkell Ranulfsson
(Sigelhundas)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
10 |
Malcolm of Lamont
(Appledore)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
11 |
Marte de Caerynis
(Bordergate)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
12 |
Nikita Gdanskya
(Wealdsmere)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
13 |
Sigrid Rabenfels
(Borealis)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
14 |
Stevyn Corde the Corsair
(Wealdsmere)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
15 |
Anastasia Nicholovna Kytonen
(Wealdsmere)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
16 |
Angele de Kerouille
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
17 |
Tess Ella of Silvershadow
(Blatha An Oir)
|
Goutte de Sang
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
18 |
Josef de Gonneville
(Blatha An Oir)
|
Goutte de Sang
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
19 |
Marcia of Jarrow Motte
(Wastekeep)
|
Goutte de Sang
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
20 |
Margaret nic Cadain Armagh of Ayre
(Blatha An Oir)
|
Goutte de Sang
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
21 |
Maria Berengaria von Lothringen
(Madrone)
|
Laurel
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
22 |
Dak Ulfredsson
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
23 |
Randell Elinor Raye of Crianiarich
(Madrone)
|
Pelican
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
24 |
Edward the Stuffy
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
25 |
Meresigha Stonegatta of Witham
(Thornwold)
|
Belated Rose
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
26 |
Tjorkill Kanne
(Terra Pomaria)
|
Forget-me-not
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
27 |
Siegfried the Immane
(Bear Wood)
|
Belated Rose
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
28 |
Wilhelm von Westfalen
(Crosston)
|
Court Baron/Baroness
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
29 |
Anastasia Aleksandrovna Andreeva
(Madrone)
|
Carp
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
30 |
Serena Cleindori of Bagulay
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
31 |
Robert MacFlandry of Dundee
(Three Mountains)
|
Forget-me-not
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
32 |
Payne of Wood's Rising
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
33 |
Torgul Steingrimsson
(Adiantum)
|
Forget-me-not
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
34 |
Elizabeth de Fleury
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
35 |
David of Bagulay
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
36 |
Elspeth Alyna of Alnwick
(Hartwood)
|
Throne's Favor
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
37 |
Lorenzo di Nebbia Argentea
(An Tir)
|
La Courtesia
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
38 |
Wilhelm von Westfalen
(Crosston)
|
Herald Extraordinary
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
39 |
Eirikr Thorinsson
(Lochac)
|
King/Queen
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
40 |
Meagan ferch Meredydd
(Seagirt)
|
King/Queen
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
41 |
Lao Yu
(Madrone)
|
Count/Countess
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
42 |
Dak Ulfredsson
(Madrone)
|
Duke/Duchess
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|
43 |
Lao Yu
(Madrone)
|
Rose
|
Jul 11, 1987 (AS XXII)
|