An Tir Order of Precedence
Find Person by first letter of name
'
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Æ
Þ
Awards given on: May 19, 2018
# | Person | Award | Date |
1 |
Mari Alexander
(Lochac)
|
Rowan
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
2 |
Ilaria Veltri degli Ansari
(Stromgard)
|
Honored Marshal of An Tir
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
3 |
Christian Bane
(Lions Gate)
|
Crown Prince/Crown Princess
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
4 |
Hélène d'Anjou
(Lions Gate)
|
Crown Prince/Crown Princess
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
5 |
Sven Fallgr Gunnarsson
(Wealdsmere)
|
Silver Rose
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
6 |
Rauokinn Eyverska Starradottir
(Madrone)
|
Silver Lily
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
7 |
Afra Sternberg
(Lionsdale)
|
Goutte de Sang
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
8 |
Enzio Bandinelli
(Madrone)
|
Order of Defense
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
9 |
Maude Louisiana d'Orleans
(Glymm Mere)
|
Award of Arms
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
10 |
Rose Ingen Laisre
(Ramsgaard)
|
Goutte de Sang
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
11 |
Argolia Ragnvaldsdtr
(Fjordland)
|
Laurel
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
12 |
Afra Sternberg
(Lionsdale)
|
Bountiful Hand
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
13 |
Snorri Randolfsson
(Tymberhavene)
|
Viscount/Viscountess
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
14 |
Isoude Drakkar
(Lions Gate)
|
Bountiful Hand
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
15 |
Francis Darcy
(Three Mountains)
|
Belated Rose
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
16 |
Isabella Lucrezia Veneziano Martini
(Lions Gate)
|
Pelican
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
17 |
Drogo
(Cold Keep)
|
Goutte de Sang
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
18 |
Matilda verch Kynrick
(Seagirt)
|
Goutte de Sang
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
19 |
Snorri Randolfsson
(Tymberhavene)
|
Dames de la Mer
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
20 |
Isolde de la Vielle-a-Roue
(Aquaterra)
|
Lion's Strength
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
21 |
UlfR Blodfotur Fallgrson
(Lions Gate)
|
Pelican
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
22 |
Rauokinn Eyverska Starradottir
(Madrone)
|
Lion An Tir
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
23 |
Ziitos Turk
(Corvaria)
|
Coeur d'Azur
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
24 |
Temperance Trewelove
(Corvaria)
|
Coeur d'Azur
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
25 |
Sigridr in Radspaka
(Summits)
|
Coeur d'Azur
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
26 |
Cassandra Mikael Deveroux
(Corvaria)
|
Coeur d'Azur
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
27 |
Alexander Forester
(Tymberhavene)
|
Coeur d'Azur
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
28 |
Alexander Forester
(Tymberhavene)
|
Princess'/Princeps' Favor
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
29 |
Séamus Ó Céatfhadha
(Tymberhavene)
|
Princess'/Princeps' Favor
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
30 |
Snorri Randolfsson
(Tymberhavene)
|
Silver Barberry
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
31 |
Damir Vlatosin
(West)
|
Silver Barberry
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
32 |
Tuomas Egilsson
(West)
|
Silver Barberry
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
33 |
Vladimir Andreivich Aleksandrov
(Ramsgaard)
|
Pelican
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
34 |
Aurelia d’Ouessant
(Dragon's Mist)
|
Princess'/Princeps' Favor
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|
35 |
Galen ap Rhys
(Stromgard)
|
Coronet's Favor
|
May 19, 2018 (AS LIII)
|