An Tir Order of Precedence
Find Person by first letter of name
'
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Æ
Þ
Awards given on: Aug 6, 2016
# | Person | Award | Date |
1 |
Rashida bint Yusuf
(Dragon's Mist)
|
Yeoman
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
2 |
Ciosa Leonara Fioravanti
(Wastekeep)
|
Courtier-Steward
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
3 |
Þorkell Palsson
(Akornebir)
|
Gallant
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
4 |
Amie Dudley
(Briaroak)
|
Bezant
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
5 |
Tryggr Tyresson
(Corvaria)
|
Gryphon's Talon of the Summits
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
6 |
Renart the Fox of Berwick
(Dragon's Laire)
|
Crystal Rainbow
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
7 |
James Carreg O'Gywen
(Aquaterra)
|
Armored Champion
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
8 |
Rosa Marcella
(Blatha An Oir)
|
Rapier Champion
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
9 |
Geoffrey of the Reeds
(Wyewood)
|
Archery Champion
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
10 |
Adrianna the Fierce
(Madrone)
|
A&S Champion
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
11 |
Geoffrey of the Reeds
(Wyewood)
|
La Compaignie du Couteau
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
12 |
Iacobo ibn Daoud
(Madrone)
|
WOAW
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
13 |
Miranda de Gages
(Wyewood)
|
La Compaignie de la Forche
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
14 |
Irene MacKenny
(Wyewood)
|
La Compaignie de la Forche
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
15 |
Gervais Blakglove
(Wyewood)
|
La Compaignie de la Forche
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
16 |
Xenos Makellares
(Wyewood)
|
La Compaignie de la Forche
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
17 |
Evrard de Valogne
(Wyewood)
|
La Compaignie de la Cuillier
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
18 |
Hobbes of Wyewood
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
19 |
Haak of Wyewood
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
20 |
Xenos Makellares
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
21 |
Vilda Leusch
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
22 |
Avine de Hert
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
23 |
Tymme Lytefelow
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
24 |
Irene MacKenny
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
25 |
Kojima Ha’nako
(Blatha An Oir)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
26 |
Gabriel Delaroche
(Vulcanfeldt)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
27 |
Arabella de Fontaine
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
28 |
Gwendolyn MacAuslane of Loch Lomond
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
29 |
Miranda de Gages
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
30 |
Cait O'Brady
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
31 |
Ealusaid ingean Ragnaill
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
32 |
Natasha Orionova Zateeva
(Glymm Mere)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
33 |
Dearbháil ingean uí Dhonnchaidh
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
34 |
Muirghein of Bristol
(Madrone)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
35 |
Kira Baranova
(Stromgard)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
36 |
Vashti of Wyewood
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
37 |
Alamanda de Claret
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
38 |
Mire Postumii
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
39 |
Sofia de Toledo
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
40 |
Konrad Kepler
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
41 |
Donatello Asino
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
42 |
Marguerite fitz William
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
43 |
Leo le Firse
(Wyewood)
|
Baron's Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
44 |
Symonne d'Aywaille
(Wyewood)
|
Wynged Forke
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
45 |
Constantine Trewpeny
(Wyewood)
|
Wynged Forke
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
46 |
Dejah of Wyewood
(Wyewood)
|
Argent Increscent
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
47 |
Hobbes of Wyewood
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
48 |
Haak of Wyewood
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
49 |
Xenos Makellares
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
50 |
Vilda Leusch
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
51 |
Avine de Hert
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
52 |
Tymme Lytefelow
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
53 |
Irene MacKenny
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
54 |
Kojima Ha’nako
(Blatha An Oir)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
55 |
Gabriel Delaroche
(Vulcanfeldt)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
56 |
Arabella de Fontaine
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
57 |
Gwendolyn MacAuslane of Loch Lomond
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
58 |
Miranda de Gages
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
59 |
Cait O'Brady
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
60 |
Ealusaid ingean Ragnaill
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
61 |
Natasha Orionova Zateeva
(Glymm Mere)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
62 |
Dearbháil ingean uí Dhonnchaidh
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
63 |
Muirghein of Bristol
(Madrone)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
64 |
Kira Baranova
(Stromgard)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
65 |
Vashti of Wyewood
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
66 |
Alamanda de Claret
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
67 |
Mire Postumii
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
68 |
Sofia de Toledo
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
69 |
Konrad Kepler
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
70 |
Donatello Asino
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
71 |
Marguerite fitz William
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
72 |
Leo le Firse
(Wyewood)
|
Baroness' Favor
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
73 |
Brandubh de Santini
(Briaroak)
|
Armored Defender
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
74 |
Fiametta da Trastevere
(An Tir)
|
Gryphon
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|
75 |
Klaufi Hafrssonn
(Aquaterra)
|
Thrown Weapons Champion
|
Aug 6, 2016 (AS LI)
|