An Tir Order of Precedence

View: - -

-

Search awards:

Riderless Horse - Charts

Find Person by first letter of name
' A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Æ Þ

Search for Person starting with: or containing:

device
Roll of Arms
Branch: Barony of Glyn Dwfn [Branch web site] { IN: Principality of the Summits -> Kingdom of An Tir }

Show by: - - -

- -

Awards granted by or specific to the Barony of Glyn Dwfn

#PersonAwardDate
1 Ambrose Mavrorothakis (Adiantum) Armored Defender Jul 26, 2008 (AS XLIII)
2 Varrus Thorfinnius Germania (Tymberhavene) Armored Defender Apr 18, 2009 (AS XLIII)
3 Drifa in Rauða (Stromgard) Hocktide Emprise Champion May 12, 2012 (AS XLVII)
4 Piaras mac Toirdhealbhaigh (Glyn Dwfn) Rapier Defender Oct 27, 2012 (AS XLVII)
5 Cailean MacLeod of Lewes (Glyn Dwfn) Branch Seneschal Jan 1, 2013 (AS XLVII)
6 Lie di Camurac (Glyn Dwfn) Rapier Defender Oct 26, 2013 (AS XLVIII)
7 Taran Dæstingr (Glyn Dwfn) A&S Defender Oct 26, 2013 (AS XLVIII)
8 Hrothric of Fenwald (Glyn Dwfn) A&S Defender Oct 26, 2014 (AS XLIX)
9 Piaras mac Toirdhealbhaigh (Glyn Dwfn) Branch Seneschal May 10, 2015 (AS L)
10 Aífe inghean uí Uilliam (Glyn Dwfn) Rapier Defender Oct 25, 2015 (AS L)
11 Milisandia filia Willelmi Filii Roberti (Glyn Dwfn) A&S Defender Oct 25, 2015 (AS L)
12 Tassi Hestamaðr (Terra Pomaria) Equestrian Defender May 14, 2016 (AS LI)
13 Seraphinuus Gerulf (Glyn Dwfn) A&S Defender Oct 22, 2016 (AS LI)
14 Mikkel Høie (Briaroak) Rapier Champion Oct 22, 2016 (AS LI)
15 Gideon of Glyn Dwfn (Glyn Dwfn) Armored Defender May 13, 2017 (AS LII)
16 Brandubh de Santini (Briaroak) Cut and Thrust Defender May 13, 2017 (AS LII)
17 Lorenzo di Leone Salvini (Glyn Dwfn) Archery Defender Jul 22, 2017 (AS LII)
18 Piaras mac Toirdhealbhaigh (Glyn Dwfn) A&S Defender Oct 28, 2017 (AS LII)
19 Llewellyn ap Lloyd (Unknown) Rapier Defender Oct 28, 2017 (AS LII)
20 Samwell Langdon (Glyn Dwfn) Archery Defender May 12, 2018 (AS LIII)
21 Brandubh de Santini (Briaroak) Armored Defender May 12, 2018 (AS LIII)
22 Ana Martín de Santiago (An Tir) Cut and Thrust Defender May 12, 2018 (AS LIII)
23 Milisandia filia Willelmi Filii Roberti (Glyn Dwfn) A&S Defender Nov 9, 2018 (AS LIII)
24 Samwell Langdon (Glyn Dwfn) Rapier Defender Nov 9, 2018 (AS LIII)
25 Aelis de la Rose (Three Mountains) A&S Defender Nov 9, 2019 (AS LIV)
26 Tanloth of the Hammer (Glyn Dwfn) Rapier Defender Nov 9, 2019 (AS LIV)
27 Lorenzo di Leone Salvini (Glyn Dwfn) Gules Comet May 14, 2022 (AS LVII)
28 Lorenzo di Leone Salvini (Glyn Dwfn) Archery Champion May 14, 2022 (AS LVII)
29 Remy De Paigni (Glyn Dwfn) Compass and Quadrant May 14, 2022 (AS LVII)
30 Melisande de Frayne (Glyn Dwfn) Head of Cattle May 14, 2022 (AS LVII)
31 Cormac Mor (Three Mountains) Head of Cattle May 14, 2022 (AS LVII)
32 Vesta Antonia Aurelia (Glyn Dwfn) Head of Cattle May 14, 2022 (AS LVII)
33 Almveig Edmundardottir (Glyn Dwfn) Head of Cattle May 14, 2022 (AS LVII)
34 Lorenzo di Leone Salvini (Glyn Dwfn) Head of Cattle May 14, 2022 (AS LVII)
35 Brandubh de Santini (Briaroak) Head of Cattle May 14, 2022 (AS LVII)
36 Robbin Bowring (Glyn Dwfn) Rainbow May 14, 2022 (AS LVII)
37 Colette La Trouvere (Dragon's Mist) Green Flame May 14, 2022 (AS LVII)
38 Ivan Shield Bane (Glyn Dwfn) Armored Champion May 14, 2022 (AS LVII)
39 Robert Englson (Myrtleholt) Argent Helm May 14, 2022 (AS LVII)
40 Aoibheall an Sionnach (Glyn Dwfn) Stella Azzurra May 14, 2022 (AS LVII)
41 Ethan Dille (Glyn Dwfn) Acorn May 14, 2022 (AS LVII)
42 Ian Campbell (Summits) Cut and Thrust Champion May 14, 2022 (AS LVII)
43 Feradach mac Tralin mec Domongairt (Glyn Dwfn) Sable Buckler May 14, 2022 (AS LVII)
44 Verena of Laurelin (Glyn Dwfn) Pantheon May 14, 2022 (AS LVII)
45 Brandubh de Santini (Briaroak) Armored Champion Jul 19, 2022 (AS LVII)
46 Kathren of Carnforth (Glyn Dwfn) Compass and Quadrant Oct 22, 2022 (AS LVII)
47 Nicolaa Le Vinour (Glyn Dwfn) Compass and Quadrant Oct 22, 2022 (AS LVII)
48 Robbin Bowring (Glyn Dwfn) Stella Azzurra Oct 22, 2022 (AS LVII)
49 Taran Dæstingr (Glyn Dwfn) Stella Azzurra Oct 22, 2022 (AS LVII)
50 Erin Scott (Glyn Dwfn) Head of Cattle Oct 22, 2022 (AS LVII)
51 Robbin Bowring (Glyn Dwfn) Head of Cattle Oct 22, 2022 (AS LVII)
52 Feradach mac Tralin mec Domongairt (Glyn Dwfn) Head of Cattle Oct 22, 2022 (AS LVII)
53 Gaius Felix Aurelianus (Glyn Dwfn) Head of Cattle Oct 22, 2022 (AS LVII)
54 Alessia of Glyn Dwfn (Glyn Dwfn) Annulet Oct 22, 2022 (AS LVII)
55 Mina de filia Philipe (Glyn Dwfn) Annulet Oct 22, 2022 (AS LVII)
56 Ayla Thomas Roth (Terra Pomaria) Annulet Oct 22, 2022 (AS LVII)
57 Alejandro Romero (Adiantum) Rapier Champion Oct 22, 2022 (AS LVII)
58 John Purchase (Glyn Dwfn) Gules Comet Oct 22, 2022 (AS LVII)
59 Ivan Shield Bane (Glyn Dwfn) Gules Comet Oct 22, 2022 (AS LVII)
60 Brandubh de Santini (Briaroak) Armored Champion Oct 22, 2022 (AS LVII)
61 Ivan Shield Bane (Glyn Dwfn) Argent Helm Oct 22, 2022 (AS LVII)
62 Ainsley Emrick (Glyn Dwfn) A&S Champion Oct 22, 2022 (AS LVII)
63 Colette La Trouvere (Dragon's Mist) Bardic Champion Oct 22, 2022 (AS LVII)
64 Cattelin Cordoba (Glyn Dwfn) Green Flame Oct 22, 2022 (AS LVII)
65 Aelis de la Rose (Three Mountains) Pears Leaf Oct 22, 2022 (AS LVII)
66 Erin Scott (Glyn Dwfn) Head of Cattle Oct 27, 2022 (AS LVII)
67 Stefan de Kilpatrick (Terra Pomaria) Head of Cattle Apr 22, 2023 (AS LVII)
68 Leonardus Czypsser (Southmarch) Armored Champion May 13, 2023 (AS LVIII)
69 Brandubh de Santini (Briaroak) Argent Helm May 13, 2023 (AS LVIII)
70 Martyn Ashton (Glyn Dwfn) Head of Cattle May 13, 2023 (AS LVIII)
71 Lucy Rose Falconer (Glyn Dwfn) Head of Cattle May 13, 2023 (AS LVIII)
72 Aoibheall an Sionnach (Glyn Dwfn) Head of Cattle May 13, 2023 (AS LVIII)
73 Iuliana constantaneuea (Myrtleholt) Archery Champion May 13, 2023 (AS LVIII)
74 Lorenzo di Leone Salvini (Glyn Dwfn) Green Arrows May 13, 2023 (AS LVIII)
75 Taran Dæstingr (Glyn Dwfn) Annulet May 13, 2023 (AS LVIII)
76 Iurii Victorev Belogorski (Glyn Dwfn) Annulet May 13, 2023 (AS LVIII)
77 Feradach mac Tralin mec Domongairt (Glyn Dwfn) Annulet May 13, 2023 (AS LVIII)
78 Gaius Felix Aurelianus (Glyn Dwfn) Gules Comet May 13, 2023 (AS LVIII)
79 Robbin Bowring (Glyn Dwfn) Head of Cattle May 13, 2023 (AS LVIII)
80 Cú O'Connor (Glyn Dwfn) Cut and Thrust Champion May 13, 2023 (AS LVIII)
81 Ian Campbell (Summits) Sable Buckler May 13, 2023 (AS LVIII)
82 Fang Lian (Glyn Dwfn) Head of Cattle May 13, 2023 (AS LVIII)
83 Erin Scott (Glyn Dwfn) Head of Cattle May 13, 2023 (AS LVIII)
84 Cattelin Cordoba (Glyn Dwfn) Head of Cattle May 13, 2023 (AS LVIII)
85 Melisande de Frayne (Glyn Dwfn) Annulet May 13, 2023 (AS LVIII)
86 Jean-Christophe Fazoli (Summits) Head of Cattle May 13, 2023 (AS LVIII)
87 Erin Scott (Glyn Dwfn) Stella Azzurra May 13, 2023 (AS LVIII)
88 Vesta Antonia Aurelia (Glyn Dwfn) Pantheon May 13, 2023 (AS LVIII)
89 Umm Abba bint Faruk al-Iskandariyya (Glyn Dwfn) Compass and Quadrant Aug 11, 2023 (AS LVIII)
90 Fang Lian (Glyn Dwfn) Green Flame Oct 28, 2023 (AS LVIII)
91 Lorenzo di Leone Salvini (Glyn Dwfn) Stella Azzurra Oct 28, 2023 (AS LVIII)
92 Remy De Paigni (Glyn Dwfn) Annulet Oct 28, 2023 (AS LVIII)
93 Remy De Paigni (Glyn Dwfn) A&S Champion Oct 28, 2023 (AS LVIII)
94 Diego de la Rosa (Glyn Dwfn) Rapier Champion Oct 28, 2023 (AS LVIII)
95 Alejandro Romero (Adiantum) Head of Cattle Oct 28, 2023 (AS LVIII)
96 Alejandro Romero (Adiantum) Golden Dagger Oct 28, 2023 (AS LVIII)
97 Ainsley Emrick (Glyn Dwfn) Pears Leaf Oct 28, 2023 (AS LVIII)
98 Gaius Felix Aurelianus (Glyn Dwfn) Head of Cattle Oct 28, 2023 (AS LVIII)
99 Iurii Victorev Belogorski (Glyn Dwfn) Bardic Champion Oct 28, 2023 (AS LVIII)
100 Colette La Trouvere (Dragon's Mist) Azure Harp Oct 28, 2023 (AS LVIII)
101 Alessandra de la Fontaine (Summits) Annulet Oct 28, 2023 (AS LVIII)
102 Elizabeth Anne de Gresse (Summits) Head of Cattle Oct 28, 2023 (AS LVIII)