An Tir Order of Precedence
Find Person by first letter of name
'
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Æ
Þ
Awards given on: Jul 20, 1991
# | Person | Award | Date |
1 |
Rolf Longbow
(Vulcanfeldt)
|
Knight
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
2 |
Rolf Longbow
(Vulcanfeldt)
|
Sergeant Emeritus
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
3 |
Gaylen the Smiling
(Midrealm)
|
Knight
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
4 |
Faidh Aloinn Clannicleah
(Sigelhundas)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
5 |
Antonia Fraser
(Drachenwald)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
6 |
Kailiff von de Haulis
(Sigelhundas)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
7 |
Kaja Rosdottir
(Madrone)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
8 |
Séamus mac Giolla Phádraig
(Glymm Mere)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
9 |
Persephonie Mairi
(An Tir)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
10 |
Bertrand Lamont
(Wealdsmere)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
11 |
Miklos filos Ambrosios
(Three Mountains)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
12 |
Megaine of Kirkcudbright
(Dragon's Laire)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
13 |
Ruthlynne de Blackrock
(Unknown)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
14 |
Theodoric the Scholar
(Dragon's Laire)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
15 |
Alys de Trois Rivieres
(Ambergard)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
16 |
Bianca de Navarre
(Aquaterra)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
17 |
Eric of Clan Smith
(Lionsdale)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
18 |
Eric Aleosha
(Midrealm)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
19 |
Eyjolfr Falgeirsson
(Three Mountains)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
20 |
Cendric Godwyn
(Dragon's Laire)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
21 |
Emma Blackwell
(Seagirt)
|
Award of Arms
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
22 |
Colin Galbraith
(Madrone)
|
Jambe de Lion
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
23 |
Haakon Haukarson
(Blatha An Oir)
|
Goutte de Sang
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
24 |
Katherine Payne
(Dragon's Mist)
|
Goutte de Sang
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
25 |
Owen the Merry
(Madrone)
|
Jambe de Lion
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
26 |
Gwilym Moore de Montfort
(Three Mountains)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
27 |
Meredith of the White Cliffs
(Hartwood)
|
Goutte de Sang
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
28 |
Peregrine Payne
(Dragon's Mist)
|
Jambe de Lion
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
29 |
Quinius
(Thornwold)
|
Jambe de Lion
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
30 |
Rose Mary Fleury FitzHugh
(Stromgard)
|
Goutte de Sang
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
31 |
Kateryne of Hindscroft
(Stromgard)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
32 |
Lao Yu
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
33 |
Koressa Thokubjalla
(Three Mountains)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
34 |
Katjka Madaskar
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
35 |
Barak Ravensfuri
(Seagirt)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
36 |
Ulfred Draumfjallr
(Three Mountains)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
37 |
Groa Amicus Exhiderius
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
38 |
Ursel Oshelm
(Artemisia)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
39 |
Skeggi Nyewcombe
(Wastekeep)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
40 |
Steingrim Wulfaresson Stallari
(Three Mountains)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
41 |
Stephanie Stronghand
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
42 |
Siegfried the Immane
(Bear Wood)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
43 |
Alan de Brus
(Aquaterra)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
44 |
Valtorr of Oslo
(Aquaterra)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
45 |
Julitta of Rosehaven
(Aquaterra)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
46 |
Karrel der Ermutigender
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
47 |
Mara Ottersdottir
(Dragon's Laire)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
48 |
Caressa the Chased
(Stromgard)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
49 |
Constanza di Giovanni
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
50 |
Gunnarr Brunwulf
(Wealdsmere)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
51 |
Cynthia Braithwaite of Sevenoaks
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
52 |
Davin Steingrimsson
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
53 |
Edwina Blackwell
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
54 |
Ellisif Angantyrsdottir
(Three Mountains)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
55 |
Gabriell MacBain
(Wealdsmere)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
56 |
Fiach CuCool Ulfredsson
(Madrone)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
57 |
Elfreda of Kingeswode
(Three Mountains)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
58 |
Cathal Sean O'Connlauin
(Seagirt)
|
Forget-me-not
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
59 |
Tjorkill Kanne
(Terra Pomaria)
|
King/Queen
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
60 |
Hlutwige Wolfkiller
(Three Mountains)
|
King/Queen
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
61 |
Davin Steingrimsson
(Madrone)
|
Count/Countess
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
62 |
Octavia Laodice Hybrida Africanus
(Aquaterra)
|
Count/Countess
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
63 |
Octavia Laodice Hybrida Africanus
(Aquaterra)
|
Rose
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|
64 |
Patrick Logan
(Madrone)
|
Diamond Willow
|
Jul 20, 1991 (AS XXVI)
|