An Tir Order of Precedence
Find Person by first letter of name
'
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Æ
Þ
Awards given on: Apr 23, 2005
# | Person | Award | Date |
1 |
Finna Grimsdottir
(Terra Pomaria)
|
Baroness' Favor
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
2 |
Robert Stallarifannsker
(Terra Pomaria)
|
Baron's Favor
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
3 |
Jean-Jacques Lavigne
(Terra Pomaria)
|
Blue Pearl
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
4 |
Arkill MacRobert
(Terra Pomaria)
|
Blue Pearl
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
5 |
Thomas Sinclair
(Terra Pomaria)
|
Blue Pearl
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
6 |
Nemo Magnus
(Terra Pomaria)
|
Blue Pearl
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
7 |
Hamish MacCarraig
(Myrgan Wood)
|
Elm Leaf in Autumn
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
8 |
Saerlith the Seer
(Thornwold)
|
Award of Arms
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
9 |
Randall son of William
(Lions Gate)
|
Award of Arms
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
10 |
Magy of Aberdeen
(Rhuddglyn)
|
Award of Arms
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
11 |
Alainne de Lacy
(Briaroak)
|
Silver Apple
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
12 |
Tristram ap Emrys ap Iago
(Myrgan Wood)
|
Award of Arms
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
13 |
Lazarus Haubergier
(Myrgan Wood)
|
Award of Arms
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
14 |
Brian Buchanan
(Myrtleholt)
|
Award of Arms
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
15 |
Theodora of Cáe Mór
(Cáe Mór)
|
Award of Arms
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
16 |
Tomudei Ulagenqara
(Tir Bannog)
|
Award of Arms
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
17 |
Liam Dughlus
(Tir Bannog)
|
Award of Arms
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
18 |
Ysabeau Brigetta MacAllister
(Thornwold)
|
Goutte de Sang
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
19 |
Zakkia Amet al Aziz banu Khabeelah
(Thornwold)
|
Goutte de Sang
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
20 |
Saikhan Naranaimorin
(Thornwold)
|
Jambe de Lion
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
21 |
Khaidu Naranaimorin
(No Location Listed)
|
Jambe de Lion
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
22 |
Arkill MacRobert
(Terra Pomaria)
|
Courtier
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
23 |
Allister MacPherson
(Montengarde)
|
Elder
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
24 |
Zenovia Kallipygia
(Myrgan Wood)
|
Blood Red Crocus
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
25 |
Weldon the Gray
(Myrgan Wood)
|
A&S Champion
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
26 |
Guillemin de Rouen
(Lions Gate)
|
Elm Leaf in Spring
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
27 |
Jorgen
(Myrgan Wood)
|
Elm Leaf in Spring
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
28 |
Ameline la Joaliere
(Myrgan Wood)
|
Elm Leaf in Spring
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
29 |
Quintessa
(Myrgan Wood)
|
Elm Leaf in Spring
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
30 |
Lazarus Haubergier
(Myrgan Wood)
|
Elm Leaf in Spring
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
31 |
Tristram ap Emrys ap Iago
(Myrgan Wood)
|
Elm Leaf in Spring
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
32 |
Shunzei no Chikakawa
(Myrgan Wood)
|
Elm Leaf in Spring
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
33 |
Raoul Delaroche
(Myrgan Wood)
|
Rapier Champion
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
34 |
Krillan
(Terra Pomaria)
|
Silver Otter
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
35 |
Bulan
(Terra Pomaria)
|
Silver Otter
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
36 |
Maximillian von Bern
(Terra Pomaria)
|
Silver Otter
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
37 |
Vivien nic Uldoon
(Three Mountains)
|
White Scroll
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
38 |
Anastasia Aleksandrovna Andreeva
(Madrone)
|
A&S Defender
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
39 |
Signy Vilhialmsdottir
(Thornwold)
|
Acacia
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
40 |
Robin of Windspur
(Thornwold)
|
Acacia
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
41 |
Hjlmr inn Danski
(Thornwold)
|
Acacia
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
42 |
Evender of Buchland
(Thornwold)
|
Acacia
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
43 |
Budda
(Thornwold)
|
Acacia
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
44 |
Talia bint al-Khabeelah
(Wealdsmere)
|
Acacia
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
45 |
Oonagh ingen Ronan Mhoir mic Niall
(Thornwold)
|
Acacia
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
46 |
Ædla de Bothe
(Thornwold)
|
Acacia
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
47 |
Ottarr Bjornsson
(Aquaterra)
|
Acacia Leaf
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
48 |
Mia Kloc
(Thornwold)
|
Acacia Leaf
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
49 |
Tacye de Maple
(Midhaven)
|
Archery Defender
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
50 |
Aenor de Pessac
(Aquaterra)
|
Bunny's Crook
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
51 |
Ædla de Bothe
(Thornwold)
|
Bunny's Crook
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
52 |
Robin of Windspur
(Thornwold)
|
Bunny's Crook
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
53 |
Talia bint al-Khabeelah
(Wealdsmere)
|
Bunny's Fang
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
54 |
Quentin Martel
(Aquaterra)
|
Bunny's Fang
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
55 |
Arien Ren Sima Gwalchmai
(Thornwold)
|
Bunny's Fang
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
56 |
Ulfgar Hjartar Bani Thorvaldsson
(Thornwold)
|
Bunny's Fang
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
57 |
Ulfgar Hjartar Bani Thorvaldsson
(Thornwold)
|
Armored Defender
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
58 |
Richarde Touchet de la Croix
(Lionsdale)
|
Rapier Defender
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
59 |
Seumas mac Brehon
(Glymm Mere)
|
Griffin and Sword
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
60 |
Jeffery of Jarrow
(An Tir)
|
Westermark (White)
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|
61 |
Linda of the Lakelands
(An Tir)
|
Westermark (White)
|
Apr 23, 2005 (AS XXXIX)
|