An Tir Order of Precedence

View: - -

-

Search awards:

Riderless Horse - Charts

Find Person by first letter of name
' A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Æ Þ

Search for Person starting with: or containing:

branch device

Awards granted by Þorkell Palsson and/or Guðrun Sæbjarnarsdottir

#PersonAwardDate
1 Yeintil eshes Levi (Wastekeep) Blasted Tree Nov 11, 2017 (AS LII)
2 Ramon de Leon (Akornebir) Blasted Tree Dec 9, 2017 (AS LII)
3 Yeintil eshes Levi (Wastekeep) A&S Champion Dec 9, 2017 (AS LII)
4 Kaitlin of Wastekeep (Wastekeep) Sable Brush Dec 9, 2017 (AS LII)
5 Styrkarr Jarlsskald (Wastekeep) Silver Fox Dec 9, 2017 (AS LII)
6 Hamarr Haksson (Wastekeep) Silver Keep Dec 9, 2017 (AS LII)
7 Nakagawa Azula (Silverhart) Bardic Champion Dec 9, 2017 (AS LII)
8 Fergus William Biggs (Wastekeep) Yeoman Mar 24, 2018 (AS LII)
9 Snorri Styrrboli (Wastekeep) Sergeant Mar 24, 2018 (AS LII)
10 Salvador Rodrigo de Granada (Wastekeep) Gallant Mar 24, 2018 (AS LII)
11 Kaitlin of Wastekeep (Wastekeep) Blasted Tree Mar 24, 2018 (AS LII)
12 Eachann na Beinne Leithe (Lyonsmarche) Honorary Citizen Mar 24, 2018 (AS LII)
13 Kata Johannsdottir (Wastekeep) Silver Keep Mar 24, 2018 (AS LII)
14 Seamus de Mantel (Lyonsmarche) Armored Champion Jun 6, 2018 (AS LIII)
15 Shanna Njordsdottir (Wastekeep) Blasted Tree Jun 16, 2018 (AS LIII)
16 Salvador Rodrigo de Granada (Wastekeep) Blasted Tree Jun 16, 2018 (AS LIII)
17 Alric Ivarsson (Vulcanfeldt) Archery Champion Jun 16, 2018 (AS LIII)
18 Michael of Lancaster (Wealdsmere) Rapier Champion Jun 16, 2018 (AS LIII)
19 Serafima Ruriksdottir (Unknown) Youth Archery Champion Jun 16, 2018 (AS LIII)
20 Yeintil eshes Levi (Wastekeep) Sable Brush Jun 16, 2018 (AS LIII)
21 Snorri Styrrboli (Wastekeep) Blasted Tree Jun 16, 2018 (AS LIII)
22 Salvador Rodrigo de Granada (Wastekeep) Definistrator Jun 16, 2018 (AS LIII)
23 Liam of Akornebir (Wastekeep) Youth Armored Champion - Griffin Division Jun 17, 2018 (AS LIII)
24 Matteus of Wastekeep (Wastekeep) Youth Armored Champion - Lion Division Jun 17, 2018 (AS LIII)
25 Beren Styrkarrson (Wastekeep) Youth Armored Champion - Dragon Division Oct 6, 2018 (AS LIII)
26 Hrathi Larsson (Wastekeep) Youth Armored Champion - Griffin Division Oct 6, 2018 (AS LIII)
27 Lif Gudrunsdottir (Akornebir) Youth Armored Champion - Lion Division Oct 6, 2018 (AS LIII)
28 Arawn MacPhillian (Wastekeep) Golden Garter Oct 6, 2018 (AS LIII)
29 Andrzejek Piotrowski (Wastekeep) Silken Pavillion Oct 6, 2018 (AS LIII)
30 Ciosa Leonara Fioravanti (Wastekeep) Silken Pavillion Oct 6, 2018 (AS LIII)
31 Daegar Fairhair (Stromgard) Not the Sharpest Knife of Wastekeep Oct 6, 2018 (AS LIII)
32 Adam (Dragon's Laire) Wastekeep Battered Helm Oct 6, 2018 (AS LIII)
33 Katherine of Akornebir (Akornebir) Golden Garb Oct 6, 2018 (AS LIII)
34 Þórhalla Berbeinn (Akornebir) Blasted Tree Oct 27, 2018 (AS LIII)
35 Emma Godwif (Akornebir) Silver Muse Oct 27, 2018 (AS LIII)
36 William MacKenna (Wastekeep) Flaming Salamander Oct 27, 2018 (AS LIII)
37 Mairghread of Wastekeep (Wastekeep) Silver Fox Dec 1, 2018 (AS LIII)
38 Sa'ada (Wealdsmere) Bardic Champion Dec 1, 2018 (AS LIII)
39 Pompeia Rufina (Wealdsmere) A&S Champion Dec 1, 2018 (AS LIII)
40 Fergus William Biggs (Wastekeep) Gallant Mar 16, 2019 (AS LIII)
41 Kaitlin of Wastekeep (Wastekeep) Courtier-Artisan Mar 16, 2019 (AS LIII)
42 Mairghread of Wastekeep (Wastekeep) Silver Fox Mar 16, 2019 (AS LIII)
43 Fergus William Biggs (Wastekeep) Gallant Mar 16, 2019 (AS LIII)
44 Cedric Blackwell Rolfsson (Vulcanfeldt) Armored Champion Jun 1, 2019 (AS LIV)
45 Kian O'Ruadhri (Lions Gate) Rapier Champion Jun 1, 2019 (AS LIV)
46 Fergus William Biggs (Wastekeep) Archery Champion Jun 1, 2019 (AS LIV)
47 Thane Cedricsson (Vulcanfeldt) Youth Armored Champion - Dragon Division Jun 1, 2019 (AS LIV)
48 Eleazar Finrisson (Wastekeep) Youth Armored Champion - Griffin Division Jun 1, 2019 (AS LIV)
49 Eleazar Finrisson (Wastekeep) Youth Archery Champion Jun 1, 2019 (AS LIV)
50 Jorunn (Wastekeep) Blasted Tree Jun 1, 2019 (AS LIV)
51 Ciosa Leonara Fioravanti (Wastekeep) Golden Garb Jun 1, 2019 (AS LIV)
52 Ciana de’Libri (Lions Gate) Definistrator Jun 1, 2019 (AS LIV)
53 Kian O'Ruadhri (Lions Gate) Definistrator Jun 1, 2019 (AS LIV)
54 William MacKenna (Wastekeep) Courtier-Steward Jun 1, 2019 (AS LIV)
55 Dagrún Stjarna Ulriksdottír (Wastekeep) Branch Seneschal Jul 23, 2019 (AS LIV)
56 Anna MacKenna (Wastekeep) Baroness' Favor Oct 5, 2019 (AS LIV)
57 Dagrún Stjarna Ulriksdottír (Wastekeep) A&S Champion Oct 5, 2019 (AS LIV)
58 Livia Tasia (An Tir) Bardic Champion Oct 5, 2019 (AS LIV)
59 Lif Gudrunsdottir (Akornebir) Youth A&S Champion Oct 5, 2019 (AS LIV)
60 Þora Þorkelssdottir (Akornebir) Youth A&S Champion Oct 5, 2019 (AS LIV)
61 Kaitlin of Wastekeep (Wastekeep) Golden Garb Oct 5, 2019 (AS LIV)
62 Jorunn (Wastekeep) Sable Brush Oct 5, 2019 (AS LIV)
63 Brett of Wastekeep (Wastekeep) Blasted Tree Oct 5, 2019 (AS LIV)
64 Sabine of Wastekeep (Wastekeep) Blasted Tree Oct 5, 2019 (AS LIV)
65 Mathias Blackwater (Wastekeep) Not the Sharpest Knife of Wastekeep Oct 5, 2019 (AS LIV)
66 James Elwyc (Akornebir) Rapier Champion Nov 2, 2019 (AS LIV)
67 Ciosa Leonara Fioravanti (Wastekeep) A&S Champion Nov 2, 2019 (AS LIV)
68 Simeon of Akornebir (Akornebir) Youth Rapier Champion Nov 2, 2019 (AS LIV)
69 Simeon of Akornebir (Akornebir) Most Revolting Urchin Nov 2, 2019 (AS LIV)
70 Ylva Annarsdottir (Lions Gate) Honorary Citizen Mar 7, 2020 (AS LIV)
71 Una of Grimwith (Grimwithshire) A&S Champion Dec 11, 2021 (AS LVI)
72 William MacKenna (Wastekeep) Captain of Sergeantry Dec 11, 2021 (AS LVI)
73 Anna MacKenna (Wastekeep) Silver Keep Dec 11, 2021 (AS LVI)
74 Cem Hadar (Wastekeep) Blasted Tree Dec 11, 2021 (AS LVI)
75 Guðrun Ulriksdottir (Akornebir) Baron's Favor Dec 11, 2021 (AS LVI)
76 Kaitlin of Wastekeep (Wastekeep) Baron's Favor Dec 11, 2021 (AS LVI)
77 Fergus William Biggs (Wastekeep) Baron's Favor Dec 11, 2021 (AS LVI)
78 Ciosa Leonara Fioravanti (Wastekeep) Branch Seneschal Jun 1, 2022 (AS LVII)
79 Finris Christianson (Wealdsmere) Armored Champion Jun 11, 2022 (AS LVII)
80 Skaldi Vandraeðaskáld (Wastekeep) Rapier Champion Jun 11, 2022 (AS LVII)
81 Brett of Wastekeep (Wastekeep) Archery Champion Jun 11, 2022 (AS LVII)
82 Ragnar Stykarrson (Wastekeep) Yeoman Aug 13, 2022 (AS LVII)
83 Mairghread of Wastekeep (Wastekeep) Baroness' Favor Oct 1, 2022 (AS LVII)
84 Magdi Tynkere (Wastekeep) Blasted Tree Oct 1, 2022 (AS LVII)
85 'Izza al-Dimashqiyya (Wealdsmere) A&S Champion Oct 1, 2022 (AS LVII)
86 Ainsley Emrick (Glyn Dwfn) Bardic Champion Oct 1, 2022 (AS LVII)
87 Oswald of Wastekeep (Wastekeep) Definistrator Oct 1, 2022 (AS LVII)
88 Ragnar Stykarrson (Wastekeep) Captain of Sergeantry Oct 1, 2022 (AS LVII)
89 Fleinn Hausakljufr (Wealdsmere) Not the Sharpest Knife of Wastekeep Oct 1, 2022 (AS LVII)
90 Nicholas de Beaumont (Wastekeep) Wastekeep Battered Helm Oct 1, 2022 (AS LVII)
91 Rashida bint Yusuf (Dragon's Mist) Yeoman Emeritus May 20, 2023 (AS LVIII)
92 Nicholas de Beaumont (Wastekeep) Armored Champion Jun 10, 2023 (AS LVIII)
93 William MacKenna (Wastekeep) Rapier Champion Jun 10, 2023 (AS LVIII)
94 Eleazar Finrisson (Wastekeep) Youth Armored Champion Jun 10, 2023 (AS LVIII)
95 Melike bint Mihail (Lyonsmarche) Blasted Tree Jun 10, 2023 (AS LVIII)
96 Brett of Wastekeep (Wastekeep) Wastekeep Golden Stag Jun 10, 2023 (AS LVIII)
97 Kaitlin of Wastekeep (Wastekeep) Silver Keep Jun 10, 2023 (AS LVIII)
98 Magdi Tynkere (Wastekeep) Silken Pavillion Jun 10, 2023 (AS LVIII)
99 Cem Hadar (Wastekeep) Silken Pavillion Jun 10, 2023 (AS LVIII)
100 Cuthbert Weaver (Akornebir) Blasted Tree Jun 10, 2023 (AS LVIII)
101 Ragnar Stykarrson (Wastekeep) Archery Champion Jun 11, 2023 (AS LVIII)
102 Tova Fransdottir (Lyonsmarche) Courtier-Artisan Aug 12, 2023 (AS LVIII)
103 Rúnfríðr kennikona (Cranehaven) Courtier-Artisan Aug 12, 2023 (AS LVIII)
104 Martin Bard Heward (Wastekeep) Bardic Champion Sep 30, 2023 (AS LVIII)
105 Ciosa Leonara Fioravanti (Wastekeep) A&S Champion Sep 30, 2023 (AS LVIII)
106 Kaitlin of Wastekeep (Wastekeep) Captain of Sergeantry Sep 30, 2023 (AS LVIII)
107 Ciosa Leonara Fioravanti (Wastekeep) Silver Fox Sep 30, 2023 (AS LVIII)
108 Guy Grimsson (Grimwithshire) Not the Sharpest Knife of Wastekeep Sep 30, 2023 (AS LVIII)
109 Martin Bard Heward (Wastekeep) Wastekeep Battered Helm Sep 30, 2023 (AS LVIII)
110 Þora Þorkelssdottir (Akornebir) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
111 Lif Gudrunsdottir (Akornebir) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
112 Ragnar Stykarrson (Wastekeep) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
113 Panfilo Duende de Cadiz (Wastekeep) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
114 Salvador Rodrigo de Granada (Wastekeep) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
115 William Le Navetier (Akornebir) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
116 Suikazura in An Tir (Porte de l'Eau) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
117 William MacKenna (Wastekeep) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
118 Katherine of Akornebir (Akornebir) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
119 Ciosa Leonara Fioravanti (Wastekeep) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
120 Rurik Gjafvaldsson (Vulcanfeldt) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
121 Isa Ormriauga (Vulcanfeldt) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
122 Dagrún Stjarna Ulriksdottír (Wastekeep) Baron's Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
123 Þora Þorkelssdottir (Akornebir) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
124 Lif Gudrunsdottir (Akornebir) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
125 Sadhbh Dhubh (Akornebir) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
126 Phelan Tolusmiðr (Lyonsmarche) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
127 Rúnfríðr kennikona (Cranehaven) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
128 Brett of Wastekeep (Wastekeep) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
129 Skóga-Valdi Yngvarsson (Cranehaven) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
130 Cuthbert Weaver (Akornebir) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
131 Katrina Boeful (Wastekeep) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
132 Jorunn (Wastekeep) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
133 Sabine of Wastekeep (Wastekeep) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
134 Ragnar Stykarrson (Wastekeep) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
135 William MacKenna (Wastekeep) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
136 Katherine of Akornebir (Akornebir) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
137 Ciosa Leonara Fioravanti (Wastekeep) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
138 Rurik Gjafvaldsson (Vulcanfeldt) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
139 Isa Ormriauga (Vulcanfeldt) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
140 Morgaina of the Woodlands (Lyonsmarche) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
141 Tova Fransdottir (Lyonsmarche) Baroness' Favor Feb 3, 2024 (AS LVIII)
142 Agnarr Hafthor (An Tir) Sable Wyvern Feb 3, 2024 (AS LVIII)
143 Torfi Osrikson (An Tir) Sable Wyvern Feb 3, 2024 (AS LVIII)
144 Eldrick Von Muth (Wastekeep) Blasted Tree Feb 3, 2024 (AS LVIII)
145 Dagrún Stjarna Ulriksdottír (Wastekeep) Silver Muse Feb 3, 2024 (AS LVIII)
146 Arawn MacPhillian (Wastekeep) Silver Fox Feb 3, 2024 (AS LVIII)
147 Snorri Styrrboli (Wastekeep) Silver Keep Feb 3, 2024 (AS LVIII)
148 Ragnar Stykarrson (Wastekeep) Golden Garter Feb 3, 2024 (AS LVIII)
149 Theodora Astarina of Nicaea (Wastekeep) Argent Hammer Feb 3, 2024 (AS LVIII)
150 Dagrún Stjarna Ulriksdottír (Wastekeep) Branch Seneschal Feb 28, 2024 (AS LVIII)
151 Eldrick Von Muth (Wastekeep) Branch Social Media Officer Feb 28, 2024 (AS LVIII)
152 Sadhbh Dhubh (Akornebir) Branch Exchequer Feb 28, 2024 (AS LVIII)
153 Kaitlin of Wastekeep (Wastekeep) Branch Chamberlain Feb 28, 2024 (AS LVIII)
154 Catriona of Rathcroghan (Wastekeep) Branch Chronicler Feb 28, 2024 (AS LVIII)
155 Mairghread of Wastekeep (Wastekeep) Branch Scribal Officer Feb 28, 2024 (AS LVIII)
156 Ciosa Leonara Fioravanti (Wastekeep) Branch Gold Key Officer Feb 28, 2024 (AS LVIII)
157 Mairghread of Wastekeep (Wastekeep) Branch Lists Officer Feb 28, 2024 (AS LVIII)
158 Ciosa Leonara Fioravanti (Wastekeep) Branch A & S Officer Feb 28, 2024 (AS LVIII)
159 Andrzejek Piotrowski (Wastekeep) Branch Librarian Feb 28, 2024 (AS LVIII)
160 Caitriona Inghean Tomais (Wastekeep) Branch Chatelaine Officer Feb 28, 2024 (AS LVIII)
161 Cuthbert Weaver (Akornebir) Branch Pursuivant Feb 28, 2024 (AS LVIII)
162 William MacKenna (Wastekeep) Branch Heavy Marshal Feb 28, 2024 (AS LVIII)
163 Catriona of Rathcroghan (Wastekeep) Branch Historian Feb 28, 2024 (AS LVIII)
164 Catriona of Rathcroghan (Wastekeep) Branch Historian Feb 28, 2024 (AS LVIII)
165 Oswald of Wastekeep (Wastekeep) Branch Social Media Officer Feb 28, 2024 (AS LVIII)